| Processor | Intel N200 Processor Processor | |
|---|---|---|
| Display | 15.6 Inch FHD Display | |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics | |
| OS | Windows 11 Home | |
| RAM | 8GB DDR4 3200Mhz RAM | |
| Memory | 256GB PCIe NVMe M.2 SSD | |
| Battery | 3-cell Lithium-ion Battery | |
| Warranty | 1 Year Warrenty |
| Name | Hp Laptop 15 2023 |
|---|---|
| Model | Laptop 15 2023 |
| Price | Tk 68,661 |
| Brand | HP |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Network Type | Realtek Wi-Fi 6 (2x2) |
|---|
| Display Type | FHD micro-edge, BrightView, 250 nits |
|---|---|
| Display Size | 15.6 Inch |
| Display Resolution | 1080 x 1920 Pixels |
| Webcam | VGA |
|---|
| Body Dimensions | (W x D x H) 14.17 x 9.29 x 0.73 in |
|---|---|
| Body Weight | 3.52 lbs |
| Body Build | Yes |
| Body Color | Natural silver |
| Operating System | Windows 11 Home |
|---|---|
| Processor | Intel N200 Processor |
| Ram | 8GB DDR4 3200Mhz |
|---|---|
| SSD Capacity | 256GB PCIe NVMe M.2 SSD |
| Battery Type | Lithium-ion prismatic Battery |
|---|---|
| Battery Capacity | 3-cell, 41 Wh Battery |
| Battery Backup | Up to 6 hours |
| Audio | Dual speakers |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| Touch Screen | No |
|---|---|
| WiFi | Realtek Wi-Fi 6 (2x2) |
| Bluetooth | Yes, 5.3 compatible combo |
| USB | 1 USB Type-C 5Gbps signaling rate; 2 USB Type-A 5Gbps signaling rate; 1 AC smart pin; 1 headphone/microphone combo |
| Made By | American |
|---|---|
| Other Features | Full-size island-style jet black keyboard with numeric keypad |
I like this laptop
Display: 14.0 Inch WUXGA IPS Display
Processor: Intel Core i3-1315U Processor
RAM: 8GB DDR4 3200MHz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 3-Cell 47Wh Lithium Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch 3.2k Super Retina Display
Processor: AMD Ryzen 5 7640HS Processor
RAM: 16GB LPDDR5 6400MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 72Whr Lithium-ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch HD Display
Processor: AMD Ryzen 3 7320C Processor
RAM: 4GB LPDDR5 5200Mhz RAM
OS: Chrome OS
Battery: 4-cell 54Wh Li-polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.6 Inch HD Display
Processor: 4-core, 4-threads Processor
RAM: 4GB LPDDR5x 4800Mhz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 4 Cell, 53 Wh, ExpressCharge Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch HD Display
Processor: AMD Ryzen 5 7530U Processor
RAM: 8GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 3-cell Lithium-Ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.6 Inch IPS Display
Processor: Intel Celeron N4500 Processor
RAM: 4GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Chrome OS
Battery: 2-cell, 47 WHr Long-life Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD IPS Display
Processor: AMD Ryzen 3 7330U Processor
RAM: 8GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: Li-Polymer 47Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inches FHD IPS Matte LED Display
Processor: Intel Coffee Lake Core i5-8300H Processor
RAM: 8GB DDR4L 1.2V 2666MHz RAM
OS: FreeDos (No operating system)
Battery: 3 Cell Li-Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 17.3 Inches FHD 120Hz IPS Matte LED Display
Processor: Intel Coffee Lake Core i7-8750H Processor
RAM: 8GB DDR4L 1.2V 2666MHz RAM
OS: FreeDos (No operating system)
Battery: 6 Cell Smart Lithium-lon Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 15.6 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Core i7-8750H Processor
RAM: 8GB, 16GB DDR4 2400 2 slots RAM
OS: Windows 10 Pro
Battery: Li-Polymer 5300WAh 60Wh Battery
Warranty: 2 Year Warrenty
View Details →